Eesti Karikas 2023 – Eesti parim klubi on Kalevi Ujumiskool!

• 17.07.2023

Enamus kalevlaste jaoks oli 12-14 juulil selle hooaja viimane basseinivõistlus. Eesti Karikas toimus sellises formaadis teist korda, jälle Sõle ujulas. Eelmine aasta me võitsime superkarika. See aasta oli seis väga pingeline ja tasavägine ning kuni viimaste finaalideni ei olnud midagi 100% kindel. Iga punkt luges ning kõik ujujad, kes meile punkte tõid olid tiimile väga kasulikud. Tore oli näha, kuidas finaalides kalevlased üksteisele kaasa elasid ning üksteist toetasid, nii enne starti kui ka pärast starti. Antud võistlusel ujujate isiklikud tulemused väga suurt rolli ei mänginudki, vaid luges koht. Individuaalseid autasustamisi siin polnud, ainult viimase päeva lõpu üldautasustamine.

Superkarika arvestuses saime me esikoha! Kokku saime 1783 punkti. Punktide korjamine käis noorte klassis, juunioride klassis ning absoluutklassis. Noorte klassis jäime me punktiarvestuses napilt kahe punktiga teiseks (1275 punkti). Noorte poiste vanuseklassis tõi meile enim punkte Airon Pajula, kes sai ka noorte poiste arvestuses teise koha karika klubile teenitud punktide eest. Juunioride vanuseklassi punktiarvestuses jäime kolmandaks (844 punkti) ning seal teenis meile enim punkte Lars Sebastian Antoniak, kes sai juunioride poiste arvestuses kolmanda koha karika klubile teenitud punktide eest. Absoluutarvestuses jäime teiseks (1534 punkti) ning naistest tõi meile enim punkte Anete Bollverk, kes sai ka kolmanda koha karika klubile teenitud punktide eest. Iga ujuja sai ujuda kolme päeva jooksul maksimaalselt kuus ala ning punkte tõid esimesed 16 ujujat. Igast klubist tõid punkte (ning sai ka finaali) vaid kaks selle ala parima eelujumise ajaga ujujat (see oli meile kui suurele klubile pigem miinuseks, sest kiireid ujujaid, kes finaalis punkte tooks, oli tihti üle kahe). Noorte ja juunioride punktide jagamised toimusid hommikustes eelujumistes ning absoluudi punkte jagati õhtustes finaalides.

Finaali ujusid end kolme päeva jooksul väga mitmed ujujad. Nemad kõik aitasid meil koguda absoluudi punkte. Kõikidel päevadel alustasid võistlusi pikemad distantsid ning lõpetasid sprindid ja teated. Esimesel päeval ujus esimese finaali Kertu Kaare, kes tõi meile punkte 400m vabaltujumise eest. Meeste 400m vabaltujumise punkte korjasid Georg Filippov ja Airon Pajula. Teine päev algas 400m kompleksujumisega, kus naistes tõi meile punkte Birgit Reinaru ning meestes Allan Zabotin ja Ragnar Kalvet. 200m vabaltujumises tõi A-finaalist naiste punkte Kertu Kaare ning B-finaalist Helis Laane, meeste esikolmiku punkte korjasid Georg Filippov ja Airon Pajula. 200m rinnuliujumise punkte tõid meile meestest A finaalis ujunud Lars Sebastian Antoniak ning Carlos Tults ning naistes Marie Toompuu ja Saskia Asi. 200m liblikujumise punkte tõi klubile naistes A-finalistid Polina Timofejeva ja Birgit Reinaru ning meestest Ivan Krehov ja Kaspar Helde. Naiste 200m seliliujumise B-finaalis said punktid kirja Nora Uusen ja Helis Laane ning meeste ujumises tõid punkte Ivan Krehov ja Kaspar Helde. 200m kompleksujumises tõid meeste punkte A-finaalis ujunud Kaspar Helde ja Oliver Sukk ning naistes Polina Timofejeva ja Kertu Koppel. Lühimal kompleksdistanstil tõid naiste punkte Kalevile A-finalistid Marie Toompuu ja Anete Bollverk ning meeste ujumises tegid tubli tööd Lars Sebastian Antoniak ja Carlos Tults. Meeste 100m vabalt tõi meile tublisti punkte, kui mõlemad kalevlased (Cevin Anders Siim ja Georg Filippov) lõpetasid esikolmikus, naiste punktid tõid klubile Anete Bollverk ja Kertu Kaare. Naiste 100m seliliujumises tõi klubile A-finaalis punkte Kertu Kaare ning B-finaalis Nora Uusen, tugevad meeste punkte tõid Ralf Tribuntsov ja Kaspar Helde. Head punktid korjasime ka 100m liblikujumise finaalist, kus naistes tegid tööd Polina Timofejeva ja Anete Bollverk ning meestest Cevin Anders Siim ja Kaspar Helde. 100m rinnuliujumises tõid naistepunktid meile Marie Toompuu ja Saskia Asi ning meestepunktid Lars Sebastian Antoniak ja Carlos Tults. Esimesed sprindipunktid tulid meile 50m liblikujumises, kui A-finaalis paugutasid meestest Ralf Tribuntsov ja Cevin Anders Siim ning naistes Mariangela Boitšuk ja Anete Bollverk. Esimese päeva teiseks sprindidistantsiks oli 50m rinnuli ning seal korjasid meeste punkte Lars Sebastian Antoniak ja Carlos Tults ning naiste punkte Marie Toompuu ja Saskia Asi. Teise päeva lõpetas 50m vabaltujumine, kus meeste punktid tõid klubile Cevin Anders Siim ja Lars Sebastian Antoniak ning naiste ujumise A-finaalis olid punktikorjajad Mariangela Boitšuk ja Anete Bollverk. Viimase päeva sprindiks jäi 50m selili, kus naiste punkte tõid Polina Timofejeva ja Mariangela Boitšuk ning meeste punkte Ralf Tribuntsov ja Lars Sebastian Antoniak.

Teateujumisi oli erinevaid kolm. Hommikul ujusid noored ja juuniorid ning õhtul absoluudi tiim. Esimesel päeva teade oli 4x100m vabalt ning noortes jäime me kaheksandaks. Tiimi koosseisu kuulusid Ernest Kopjev, Robert Maasik, Saskia Asi ja Kertu Koppel. Juuniorides jäime me kuuendaks. Tiimis ujusid Johanna Gertrud Jõenurm, Mirtel Nagel, Artur Skolnõi ja Lars Sebastian Antoniak. Absoluudi tiim lõpetas selle võistluse kindlalt esimesena. Tiimis ujusid Aleksa Gold, Ralf Tribuntsov, Anete Bollverk ja Georg Filippov. Teise päeva teateks oli 4x100m kombineeritud teateujumine. Noortes jäime me kolmandaks, tiimis ujusid Kertu Koppel, Oliver Sukk, Ivan Krehov, Nora Uusen. Juuniorides jäime viiendaks, tiimis ujusid Allan Zabotin, Mirtel Nagel, Johanna Gertrud Jõenurm ja Artur Skolnõi. Aboluutarvestuses oleksime jäänud teiseks, kuid kahjuks võeti meid tehnilise vea tõttu maha. Kolmandal päeval oli alaks 4x50m vabalt teateujumine. Noorte vanuseklassis jäime me kuuendaks, kui tiimis ujusid Airon Pajula, Ernest Kopjev, Kertu Koppel ja Paula Simona Tammaru. Juuniorides jäime viiendaks, kui tiimis ujusid Lars Sebastian Antoniak, Artur Školnõi, Mirtel Nagel ja Johanna Gertrud Jõenurm. Absoluudis saime kuldmedali! Võistlus lõppes Kalevile uhke võiduga, kui kiireima aja said kirja Anete Bollverk, Mariangela Boitšuk, Ralf Tribuntsov ja Cevin Anders Siim.

Kolmepäevase võistlusmelu võttis kokku ka meie ujumiskooli direktor Kristo Krinpus: ,,Öeldakse, et võitu kaitsta on raskem, kui 1.korda võita ning sel aastal olidki konkurendid vägagi hästi valmistunud ja oma ujujaid aladele strateegiliselt sättinud. Suur heameel oli näha, et nii paljud meie noored ning ka vanemad ujujad panustasid, nagu ka eelmisel aastal. Võistlus oli keset suve ja suur tänu kõigile ujujatele, kes jaksasid siiani tugevaid treeninguid teha ja veel ühe tugeva võistluse hooaja lõppu pingutada! Kõige toredam sellise hooajalõpu puhul oli võistlustel kogutud emotsioonid: ergutati trennikaaslastele stardipuki taga, elati kaasa distantsi vältel ning hüpati rõõmust heade tulemuste puhul. Tore oli näha ka sõprade kallistusi ja lohutavaid sõnu pärast mõningaid ujumisi, mis ei läinud plaanipäraselt. Kalevi tiim oli ühtne ning toetav. Nüüd saab jätkuvalt üht Eesti suurimat ujumiskarikat näha Kalev Spas meie karikakapis. Aitäh kõigile ujujatele ja treeneritele, kes oma panuse andsid.’’

Palju õnne tublidele sportlastele ja treeneritele!